Užitečné odkazy

Dřevo zůstává nejlevnějším topením, na kotel dostanete dotaci
Kdo pro ústřední vytápění používá dřevo a má navíc správný kotel, nevyjdou ho roční náklady na víc než 14 000 korun. To je výrazně méně než za plyn, který vychází průměrně kolem třiatřiceti tisíc za rok.

Topíme dřevem, vytápíme vzduchem
Dobrá kamna jsou taková, která téměř všechno teplo předají okolí a co nejméně je pustí do komína. Vysoké účinnosti dosahují kamna, která dřevo spalují ve fázích: Nejprve se odpaří voda, tím vlastně vzniká dřevěné uhlí a plyny. Obě složky pak shoří.

Kamna na dřevo vytopí dům i chalupu
Teplovodní kamna na dřevo zahřejí celý dům. Podívejte se na schéma zapojení systému a do chalupy na Vysočinu, kde využívají kombinaci tří zdrojů tepla. Kamna nebo krb slouží nejen jako lokání topidlo, ale čím dál tím častěji jako zdroj energie pro vytápění celého domu. Systém kamen nebo krbu s teplovodním výměníkem nám bez velkých investic umožňuje napojení do již existujícího rozvodu ústředního topení.

Topíme dřevem aneb jak efektivně využívat tradiční palivo
V době, kdy se hledají alternativní zdroje energie, dotace plynou do fotovoltaiky nebo na tepelná čerpadla, by se mohlo zdát, že klasické dřevo jako hlavní zdroj energie pro topení je jen přežitkem nebo romantickou specialitou pro rekreační chaty a chalupy. Jenže právě vývoj směřující k šetření energiemi a ke snaze využívat obnovitelné zdroje energie dává dřevu nové šance.

 
Partnerské weby:

EnviWeb.cz - Ekologie, životní prostředí, zpravodajství ZmapujTo.cz - mapování černých skládek Ekologove.cz EnviMarket.cz - Ekologie, výrobky, služby EnviNews.eu - celosvětový agregátor zpráv z oblasti životního prostředí EKOzbozi.cz - výrobky šetrné k životnímu prostředí